www.giagia.cz

Rituál žvýkání mastichy

Kromě velikosti se krystaly liší i tvrdostí, vedle velkých a křehkých kouscích můžete najít i velmi měkké a lepivé. Mějte na paměti, že je vhodné kombinovat tvrdé a měkké kousky a připravit si tím na žvýkání velmi příjemnou směs. Pokud jste v žvýkání mastichy začátečníci, začněte ji žvýkat jen na předních zubech, tím zabráníte, aby se vám některý z kousků zalepil na stoličky. Není to věda, ale ještě jedna rada na začátek, napijte se před žvýkáním čisté vody. Podpoříte tak tvorbu slin. Snažte se vybrat si na úvod spíše tvrdší kousek (ověřte si tvrdost prstem / nehtem) a ten rozžvýkejte. Pokud je příliš tvrdý, přidejte měkký a naopak. Tento rituál může být zajímavý i pro kuřáky. Masticha pomůže překrýt cigaretový pach a později možná nahradíte cigarety mastichou a uděláte tím ještě více pro své zdraví. Mnohem jednodušší je ale na začátek mastichu pouze cucat jako bonbón. Teplem vašich úst masticha změkne a po jejím změknutí ji už můžete volně žvýkat v ústech jako žvýkačku.

Mastichu doporučujeme žvýkat pro efektivní využití jejích účinných látek alespoň 15-20 minut, ale samozřejmě ji můžete žvýkat i mnohem déle. Masticha během žvýkání nemění své vlastnosti tak jako běžné průmyslově vyrobené žvýkačky. Takže pokud to vydrží vaše čelist, můžete ji žvýkat i celý den.

Sdílejte
Provozovatel: Notia, spol. s r. o.
Platba kartou MasterCard Platba kartou VISA
„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“